HAMAS’tan Arap Liderlere: Filistin Halkı Affetmeyecek!

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniye, Arap ve İslam ülkeleri liderlerine hitaben mesajında, Yüzyılın Anlaşması’nın kabulü veya uygulanmasına her türlü katılım konusunda uyarıda bulunarak, bunun Filistin milletinin affetmeyeceği büyük bir hata olacağını belirtti.

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniye mesajında, Arap ve İslam ülkeleri liderlerini Yüzyılın Anlaşmasını mutlak biçimde reddetmek için acil girişimde bulunmaya çağırdı.

Heniye ayrıca, ABD yönetiminin Siyonist komploları ve bu rejimin Batı Yaka’daki yerleşim faaliyetlerini açık şekilde desteklemesine karşı güçlü bir yaklaşım sergilenmesini istedi.

Yüzyılın Anlaşması’na yönelik her türlü savsaklama yapma veya anlaşmanın uygulanması veya kabulüne katılmanın asla temizlenmeyecek bir kara leke olduğunu vurgulayan Hamas lideri, Filistinliler’in bu plana karşı birlikteliğine işaretle, Filistin Özerk Teşkilatı Başkanı Mahmut Abbas ile bu plana karşı koymak için ortak çalışma üzerinde anlaştıklarını kaydetti.