TRUMP: Her Yıl İSRAİL’e Milyarlarca Dolar…

ABD’nin Siyonist rejime milyarlarca dolarlık yardımına dikkat çeken ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan askerlerinin Suriye’den çekilmesinin Tel-Aviv’in güvenliğini etkilemeyeceğini ileri sürdü.

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’den çekilme kararına eleştirilerin yükseldiği işgal rejimi İsrail’e “Size her yıl milyarlarca dolar veriyoruz, çok iyi olacaksınız” diye seslendi.

Trump, Suriye’den hızla tümüyle çekilme kararının Siyonist rejim İsrail’de yarattığı memnuniyetsizliğin dışa vurması üzerine “Daha ne istiyorsunuz” şeklinde yorumlanabilecek sözler sarf etti.

Irak’taki ABD askerlerine Noel ziyaretinden dönerken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trump, ABD’nin Suriye’den çekilmesinin İsrail’i nasıl etkileyeceği sorusu üzerine, her yıl İsrail’e güvenlik yardımı olarak 4.5 milyar dolar verdiklerini, dolayısıyla İsrail’in çok iyi olması gerektiğini dile getirdi.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’ya atıfla “Bibi ile konuştum. Bibi’ye dedim ki, biliyorsun, biz İsrail’e her yıl 4.5 milyar dolar veriyoruz” diye söze girip “Onlar da kendilerini savunmak konusunda çok iyi iş çıkarıyor” diye ekleyen Trump, şu ifadeleri kullandı:

“Daha önceki ABD Başkanları Büyükelçiliği Kudüs’e taşımayı vaat ettiler, ama gerçekleştirmediler. Bunu yapan benim. Yapmayı ben kendim istedim. Durum bundan ibaret.”

ABD Başkanı Donald Trump, 17 aralıkta yaptığı açıklamada, Amerikan askerlerinin yasa dışı olarak girdikleri Suriye’den yakında çekileceğini duyurdu.