TRUMP Batı Şeria’da MAHMUD ABBAS İle Görüştü

Karşılama töreninde Amerikan ve Filistin milli marşları çalındı. İki başkan, başkanlık sarayı önünde şeref kıtasını selamladı. Daha sonra Abbas ve Trump başkanlık sarayına girerken ABD Başkanı kendisini karşılamaya gelen üst düzey Filistinli yetkililerle tokalaştı.

GÖZAT  HAMAS: MÜSLÜMAN Liderlerin TRUMP'a Tepkisizliği UTANÇ VERİCİ

Abbas, ABD Başkanı Trump ile görüşmesinin başarılı geçmesi arzusunu ifade ederek, “Davamızın takipçisi olup çözümü için çalışmamız gerekir” dedi.

Washington’da ve Riyad’da gerçekleştirilen görüşmelerle Beytlahim’deki bugünkü görüşmenin hepsinin siyasi davalarının takibi için verimli ve yararlı olduğunu öne süren Abbas, ziyaretin de verimli ve yararlı olmasını ümit ettiklerini söyledi.

GÖZAT  TRUMP: ARAP Liderlere Hitaben HAMAS'a Terörist Dedi

ABD Başkanı Trump’ın ziyareti dolayısıyla Beytlahim’de yüzlerce polisle yoğun güvenlik önlemleri alınırken, bazı yollar trafiğe kapatılarak sürücüler alternatif yollara yönlendirildi.

Abbas ve Trump, Beytlahim’deki görüşmenin ardından birlikte basın toplantısı düzenledi. Trump, Abbas’la Filistin ekonomisini desteklemenin ve terörle mücadelenin yollarını görüştüklerini ifade ederken, Abbas da Yahudilikle bir sorunları olmadığını, sorunlarının işgal ile olduğunu belirtti.