TERÖR Rejimi Ramle Kentinde 1 Evi YIKTI

Filistinli yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal polisi ve özel kuvvetler bu sabah Er-Ramle kentinin El-Cevariş Mahallesi’ne baskın düzenledi.

İşgal güçlerine yıkım ekiplerinin ve buldozerlerin de eşlik ettiği ve ekiplerin söz konusu mahallede bulunan Ebu Amir ailesine ait evi yıkmaya başladığı kaydedildi.

İşgal polisi ve özel kuvvetlerin yıkım yapılan bölgeyi kuşattığı ve bölge sakini Filistinlilerin yıkılan eve yaklaşmalarına izin vermediği ifade edildi.

Ebu Amir ailesine ait evin Er-Ramle’deki işgal belediyesinden ruhsat alınmadan inşa edildiği bahanesiyle yıkıldığı belirtildi.

Filistinli kaynaklar, yıkılan evin Filistinli bir gence ait olduğunu ve yakınlarda inşa edildiğini, gencin evlenme hazırlıkları yaptığını açıkladı.

Er-Ramle kenti sakinlerinin yüzde 30’unu oluşturan Filistinliler, yıkım dolayısıyla duydukları öfkeyi dile getirerek, işgal belediyesini ırkçılık yapmakla suçladı.

Filistinliler, işgal belediyesinin inşaat ruhsatı için başvuran Filistinlilerin önüne bir sürü engel çıkardığını ve ruhsat vermediğini söyledi.