TEMİMİ: Acı ve İşgalin Yanında DEVRİM De Mirasımız

Ahed Temimi, Arjantin’de bir konferansa video mesaj gönderdi. Temimi mesajında Filistinli çocukların Siyonist İsrail hapishanelerinde ve sorgulamalarında yaşadıklarından bahsetti.

Filistinli çocuklar üzerindeki baskıyı anlatan Temimi, “Ailelerine zarar vermekle, dövülmekle tehdit ediliyorlar, psikolojik işkenceyle, uykusuzlukla karşı karşıya bırakılıyorlar” ifadelerini kullandı.

İsrail hapishanelerindeki deneyimlerinden de bahsedilen Temimi “Hapsedilmek işkencenin kendisi, özgürlüğünüzü elinizden alıyorlar, dışarıya çıkıp diğer çocuklar gibi oyun oynayamıyorsunuz” diye konuştu.

Temimi, “Filistinli çocuklar babaları hapsedildiğinde, zarar gördüğünde ya da şehit edildiğinde acı çekiyorlar, aynısı annelerine olduğunda da acı çekiyorlar. Çocuklar da aynı zamanda zarar görme ve şehit edilme riski altındalar. Sürekli çocukların yaralandığı ya da öldürüldüğü haberlerini alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ahed Temimi “Acının ve işgalin yanında devrimi de miras aldık” diyerek, işgale karşı çıkmanın tek yolunun devrim olduğunu söyledi.

Temimi, “Filistinliler kendilerini kurban olarak değil, özgürlük savaşçıları olarak görüyorlar. Umuyorum ki siz de bizi özgürlük savaşçısı olarak görüyorsunuzdur” diye konuştu.

Ahed Temimi, Filistinli direnişçilerle dayanışma talebinde bulunarak sözlerini bitirdi.