BIÇAKLI Eylem Yapan Mücahidin ANNESİNE Gözaltı

Verilen bilgilere göre işgal güçleri erken saatlerde Ebu İsnine mahallesine baskın düzenleyerek Arafat Ebu Huseyn isimli bir Filistinliyle oğlu Semir’i gözaltına aldılar. Bu baskında gözaltına alınan kişinin evinde de yaptıkları arama esnasında büyük bir tahribata neden oldular.

İşgalciler aynı bölgede bir süpermarkete de baskın düzenleyerek arama iddiasıyla büyük bir tahribata neden oldular.

Nablus’ta bugün sabah Balata mülteci kampında da bir genç işgalcilerin attığı mermilerle yaralanırken, baskını düzenleyen işgalci askerler bir genci de gözaltına aldılar.

Görgü tanıklarının verdiği bilgilere göre Balata mülteci kampından Ömer Haşşaş isimli genç işgalcilerin attığı mermilerle yaralandı. İşgalcilerin bu kampa düzenlediği baskın üzerine kampın El-Asi, El-Umeri ve El-Haşşaşin mahallelerinde çatışmalar çıktı.

İşgalciler özgürlüğüne kavuşturulmuş eski esirlerden olan Muhammed Hasen El-Merşud’u da Balata mülteci kampındaki evinden gözaltına aldılar. İşgalciler Muhammed Bedersavi’nin evine de baskın düzenleyerek kapısını ve tavanını tahrip ettiler.

Kudüs’te de Cebelu’l-Mukebbir eylemini gerçekleştirdiğinden şüphelenilen Abdurrahman Ali Ebu Cumel’in ailesinin evine baskın düzenleyerek annesini gözaltına aldı ve evlerini yıkma tehdidinde bulundular. Cebelu’l-Mukebbir bölgesinde dün akşam gerçekleştirilen bıçaklama eyleminde iki işgalci asker yaralanmıştı.