Suudi Arabistan’dan İsrail Başbakanı Netanyahu’ya Davet

Siyonist rejiminin Başbakanı Netanyahu’ya şahsen yakın olan Eyyup Kara, Suudi Arabistan’ın, İsrail’e yapacağı davetin Suud ailesi ile ABD’nin yeni Başkanı Donald Trump’ın danışmasının ardından gerçekleşeceğini belirtti.

Kara, Siyonist İsrail rejiminin resmi televizyonunda yaptığı konuşmayı şöyle sürdürdü: “İsrail ve Arabistan ilişkileri oldukça iyi bir durumda. Bu iki ülkeyi bir birine yakın kılan konu ise İran korkusudur. Binyamin Netanyahu, ABD Cumhurbaşkanı Donald Trump’ın desteği ile Riyad’dan bu ülkeye yolculuk yapmak için resmi bir davet alacaktır.”

Siyonist İsrail, Arap Ülkeleri İle Barış Anlaşması Peşinde

Siyonist İsrail rejimi kabinesinin Bakanlarından Eyyup Kara açıklamasının bir diğer bölümünde ise, Filistin konusuna değinerek şöyle açıklamada bulundu: “Filistin meselesi Arap ülkeleri için artık pek önem arz etmiyor ve İsrail’in şuan takip ettiği siyaset Arap ülkelerin katılacağı bir uluslararası konferanstır. Bu konferans söz konusu Arap ülkeleri ile barış anlaşmasına varmak için düzenlenecektir, söz konusu anlaşmanın ardından Filistin meselesini çözmek için girişimde bulunacağız.”

Filistin meselesinin söz konusu Arap ülkelerinin önem sıralamalarında bulunmadığını söyleyen Siyonist yetkili konuşmasını Arap ülkeleri ile barış anlaşmasına varılması gerektiğine vurgu yaparak sonlandırdı.

Bu konu ile ilgili uluslararası Bloomberg haber ajansı bir haberde Siyonist İsrail rejiminin başta körfez etrafındaki Arap ülkeleri olmak üzere bazı Arap ülkeleri ile teknoloji alanındaki işbirliğine değinerek, söz konusu ortak çalışmalar ve işbirliklerinin medyalardan uzak kalarak gerçekleştiğini ve ilerlediğini belirtti.

Rayo İsrail’in de defalarca yayınladığı bu raporda, lojistik firması olan Samuel Bar’ın sosyal medyaları inceleyerek, Suudi Arabistan’a muhtemel terörizm tehlikelerini keşfetme ve tanımakta yardımcı oluyor.

Bar 30 yılı aşkın İsrail ajanlık servislerinde faaliyet etmişti ve sonradan Tel Aviv’in kuzeyinde profesyonel bir şirket kurarak, İnternet ve sosyal ağları kontrol etme alanlarında faaliyete başladı.

Bloomberg haber ajansına konuşan Samuel Bar, bir gün Suud ailesinin bir üyesinden E-Posta aldığını ifşa ederek, Suud ailesinin bir ferdi olan kişinin kendisi ile görüşmek istediğini ve randevu isteğinde bulunduğunu belirtti.

Bar açıklamasının devamında, Suudi Arabistan’ın onun firmasından Twitter ve Facebook sosyal ağlarını kontrol etme teknolojisini satın aldığını bildirdi.

İsrailli Samuel Bar, Suudiler ile görüşmenin serbest olduğunu ve Fars Körfezi etrafındaki Arap ülkeleri ile görüşmekte bir sorun olmadığını belirterek, İsrail ile birçok Arap ülkesi arasında teknoloji alanındaki işbirliğin oldukça ilerlediğini ve hala gelişmekte olduğunu vurguladı.