Suriye: İsrail’i Avrupa’ya Kaçıracak Sürprizler Var!

Suriyeli milletvekili Muhned el-Hac Ali “İsrail bütünüyle savaş başlatırsa, İsraillilerin Filistin’den Avrupa’ya kaçmasına neden olacak birçok sürprizlerimiz var.” dedi.

Muhned el-Hac Ali şunları vurguladı: “Suriye, 1974 yılından beri İsrail’in F-16 savaş uçaklarının Suriye savunması tarafından düşürülmesinden bu yana, Siyonist rejimle hakim olan çatışma kurallarını değiştirdi ve İsrail savaş uçakları, Suriye hava sahasına girmeye cesaret edemiyorlar ve bize saldırdıkları füzelerin çoğu düşürülüyor ve düşman hiçbir başarı elde edemiyor.”

Suriye, 1948-1967 yılları arası Golan Tepeleri’nden işgal altındaki Filistin topraklarının kuzeyini hedef aldı. Siyonistler bu bölgeyi 1967 savaşı sırasında işgal ettiler ve 1981 yılında o bölgeyi topraklarına eklediler; ancak dünya hala onu işgal edilmiş topraklar olarak görüyor.

1974 yılında, Siyonist rejim ve Suriye ateşkes kararı aldı ve Birleşmiş Milletler Barış Gücü Kuvvetleri bölgeye gönderildi.

Suriye 1948, 1967 ve 1973 yıllarında üç kez Siyonist rejime karşı savaştı ve bir defa da 1982 yılında İsrail kuvvetleri Lübnan’ı işgal ettiğinde Siyonistlerle askeri çatışmaya girdi.

Hareketli bölgede bir çok gelişmenin olduğu kesin ve Tel Aviv’in kuzey ve güney cephelerine ek olarak, bu rejimin doğusundaki Golan Cephesi’nin hareketlenmesinden endişe duyması gerekir ve Trump’ın iktidardaki varlığı ve net desteği ve Tel Aviv’in işgal altındaki Golan’ın egemenliğinin tanınması asla yeni bir denklem yaratmayacak ve Siyonistler için derin bir güvenlik kaygısının başlangıcı olacaktır.