SOSYAL Medyada “HAMAS Direniştir Terör Değil” Kampanyasına MİLYONLUK DESTEK

8 Haziran Perşembe günü 16.30 civarında açılan taga çok büyük bir destek verildiği ve mesaj yönünden zirveye tırmandığı, milyonlarca kişinin bu taga mesaj atarak Filistin direnişine desteğini ortaya koyduğu ifade edildi.

Bunun yanı sıra sosyal medyada kullanılan Instagram ve facebookta “Hamas direniştir terör değil” başlıklı sayfalar ve bağlantılar oluşturularak kullanıcıların bağlantı kurmalarına ve mesaj atmalarına imkân sağlandı.

GÖZAT  TRUMP: ARAP Liderlere Hitaben HAMAS'a Terörist Dedi

Sosyal medyada oluşturulan taglara ve sayfalara atılan mesaj sayısının toplamda sekiz milyonu bulduğu haber verildi. Mesaj atanlar arasında Filistinlilerin yanı sıra Arap dünyasından ve İslâm dünyasından da katılımcılar bulunuyor. Söz konusu taglara ve sayfalara Filistinlilerin yanı sıra Katar, Ürdün, Lübnan, Fas, Cezayir, Kuveyt, Türkiye başta olmak üzere çok sayıda farklı ülkeden mesaj atanlar oldu.

GÖZAT  HAMAS: MÜSLÜMAN Liderlerin TRUMP'a Tepkisizliği UTANÇ VERİCİ

Mesajlarıyla sosyal medyadaki kampanyaya destek verenler arasında Arap dünyasının ileri gelen siyasi liderleri, dinî çalışmalarıyla tanınmış sembol isimler, basın mensupları ve aktivistler de yer alıyor.

El-Cezire’nin yayınladığı habere göre Suudi Arabistan ve Mısır medyasının Filistin direnişini yıpratmak için yoğun bir şekilde faaliyet yürütmesine rağmen sosyal medyada Hamas’a destek amacıyla yürütülen kampanyaya bu ülkelerden de önemli bir katılım olması dikkat çekiyor.