SİYONİSTLERİN Yaraladığı BALIKÇI Şehit Oldu

Muhammed Bekr isimli balıkçıya işgal rejiminin deniz güçleri Gazze’nin kuzeyindeki Sudaniyye sahilinin açıklarında silahlı saldırıda bulunmuşlar ve ağır yaralanan balıkçıyı aynı zamanda gözaltına almışlardı.

GÖZAT  Açlık Grevindeki Esirler YER DEĞİŞTİRİLİYOR

Tarımsal Çalışma Komiteleri’nin Balıkçılar Komitesi Başkanı Zekeriya Bekr öğleden sonra yaptığı açıklamada saldırıya uğrayan balıkçının siyonistlerin hastanelerine kaldırıldığının bildirildiğini ancak hayatını kaybettiğinin kendilerine haber verildiğini söyledi.

Alınan bilgilere göre teknesinde balık avlamakta olan balıkçı Muhammed Bekr işgalcilerin saldırısında göğsünden yaralandı, sonra işgalciler tarafından hastaneye kaldırıldı ve onların hastanelerinde hayatını kaybetti. Cesedinin hâlen işgalcilerin hastanelerinde tutulduğu haber verildi.

GÖZAT  HAMAS: İşgale Karşı Tek Yol SİLAHLI DİRENİŞ

Muhammed Bekr’in şehit edilmesiyle birlikte Kudüs İntifadası’nın başlamasından bu yana işgal güçleri tarafından şehit edilen Filistinlilerin sayısının 311 olduğu bunların 36’sının Gazze bölgesinden olduğu ifade edildi.

Balıkçılar Sendikası Başkanı Nizar Ayyaş sabahleyin yaptığı açıklamada Bekr ailesinden bir balıkçının ağır yaralandığını ve işgalciler tarafından gözaltına alındığını söylemişti.