Siyonistlere Karşı Kararlı Direniş Devam Ediyor

Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları başta olmak üzere siyonist işgale karşı mücadele eden muhtelif direniş hareketleri Aksa Tufanı’nın 115’inci gününde de işgalci siyonistlere ağır darbeler indiren eylemler gerçekleştirmeye devam etti. 

Kassam Tugayları, mücahitlerinin Gazze Şeridi’nin güney kesimindeki Han Yunus’un batısında işgal askerleriyle çatışmasının video görüntülerini yayınladı. 

Kassam Tugayları bu bölgede Cevretu’l-Akkad mıntıkasında işgalcilere ait bir adet D9 tipi buldozeri El-Yasin 105 füzesiyle vurdu. 

Bu arada İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı durumundaki Kudüs Tugayları Han Yunus’un batısında bir eve saklanan bir işgalci keskin nişancı grubunu füzeyle vurduğunu açıkladı. 

Kudüs Tugayları, işgal güçlerinin Han Yunus’ta ilerlemeye çalıştığı yerlerde otomatik silahlarla ve füzelerle yoğun çatışmalar yaşandığını dile getirdi. 

Kudüs Tugayları ayrıca Han Yunus’un batısında ilerlemeye çalışan siyonist düşmanın askerlerine ve araçlarına havan topuyla yapılan saldırıların görüntülerini yayınladı. 

Kudüs Tugayları yayınladığı askeri bildiride Gazze şehrinin kuzeybatısındaki Sudaniyye bölgesinde işgal güçlerinin lojistik destek noktasının ağır silahlarla, havan toplarıyla ve füzelerle vurulduğunu duyurdu. İşgal güçlerinin burayı askeri birliklerine su, yiyecek ve yakıt takviyesi için kullandığı belirtildi.