Siyonistler: İran’a Karşı Sunni İsrail NATO’su Kuralım

Siyonist İsrail askeri istihbarat araştırma bölümü başkanlığını yaklaşık 5 yıldan fazla bir süredir devam ettiren Siyonist Dror (Darur) Şalom, Suudi Arabistan merkezli Elaph gazetesine verdiği röportajda ‘Esad’ın öldürülmesi gerekiyordu’ dedi.

Çarşamba günü gazeteye verdiği röportajda ‘Esad İsrail’in düşmanıdır’ diyen Şalom, Suriye halkına düşman olmadıklarını ve savaş sırasında Suriye halkı şeklinde niteleyerek aslında muhalif gruplara destek olduklarını açıkladı.

Esad Öldürülmeliydi

Şalom röportajda şunları söyledi: Esad, İsrail’in düşmanı ama Suriye halkı bizim düşmanımız değil. Savaş sırasında onlara yardım ettik. Birkaç sene önce Esad, halkına karşı kimyasal silah kullandı. Uluslararası toplum, onu hayatta bırakmamalıydı.

Lübnan Hizbullah’ı lideri Hasan Nasrallah ile ilgili iddialarda bulunan Şalom, “İsrail isteseydi Nasrallah’a suikast düzenleyebilirdi.” ifadelerini de kullandı.

İran, İsrail’in Baş Düşmanı…

Şalom, Ortadoğu’da İsrail’e düşman listesine İran, Suriye, Hizbullah ve Hamas’ı aldığını söyledi ve İran’ın baş düşman olduğunu belirtti.

Şalom tüm Siyonist yetkililer gibi İran’ı hedefe koydu. İran’ı Lübnan, Suriye, Irak, Yemen ve Gazze’deki silah-para-eğitim gibi yardımları ve etkin rolü aracılığıyla, bölgede huzursuzluk ve krizlerin kaynağı olarak niteledi.

Sunni İsrail NATO’su…

İran’a karşı ortak bir savunma hattının oluşturulma vaktinin geldiğini belirten Siyonist Şalom, bunun da sözde Sunni yönetimlerle Siyonist İsrail arasındaki bir ittifak yoluyla kurulabileceğini belirtiyor.

Sunni İsrail NATO’su olarak adlandırdığı bu oluşum için Dror Şalom, İran’a karşı savaşan aktif tek yapılanmanın kendileri olduğunu açıklıyor.

Haberin Elaph Sitesindeki Kaynağı

===> درور شالوم: لو أردنا اغتيال نصر الله لفعلنا