Siyonistler İNGİLTERE’de Yapılacak KUDÜS GÜNÜ Yürüyüşünden Rahatsız

İngiltere’nin başkenti Londra’da 18 Haziran’da yapılması planlanan Kudüs günü yürüyüşü ülkedeki Siyonistler tarafında engellenmeye çalışılıyor. İsrail’in Kuzey Batı Dostları isimli grubun başlattığı kampanyaya yaklaşık 8 bin 500 Siyonist destek verdi.

Filistin davasına destek amacıyla İran İslam Devriminin ardından İran tarafından ilan edilen ve her Ramazan’ın son Cuma günü bütün dünyada anılan Kudüs günü Siyonistleri rahatsız ediyor.

Siyonistler önceki yürüyüşlerde taşınan İsrail karşıtı ve Filistin davasına destek veren pankartlar ile atılan sloganlardan bile endişe ettiklerini dile getiriyor. Hamas ve Hizbullah’a ait simgelerin taşınması onları endişelendiriyor.

Siyonistler Londra’nın Müslüman belediye başkanı Sadık Han’ın terörü kınayan açıklamalarının arkasında durmak, aşırılık ve anti semitizm ile mücadele sözünü yerine getirmek için Kudüs günü yürüşünü iptal etmesi gerektiğini savunuyor.

Ayrıca bu yıl yapılacak yürüyüşün Siyonistler tarafından protesto edilmesi bekleniyor.

Londra Belediye Başkanı Sadık Han yürüyüşün yasal sınırlar içinde kalması durumunda engellenmeyeceğini açıkladı.

İngiltere’de gerek Hamas gerekse Hizbullah’ın siyasi ve askeri kanatları ayrı değerlendiriliyor. Siyasi kanat yasadışı görülmüyor.