Halid Meşal: Şehitsiz ZAFER, Direnişsiz KURTULUŞ Yoktur

Meşal, Şehit Mazin Fukaha’nın anısına Gazze’de düzenlenen etkinlikte yayınlanan konuşmasında, “Düşman çatışma kurallarını değiştirirse hareketin siyasi ve askeri yönetimi sorumluluğunu üstlenir ve şehitlere vefasını sürdürür” dedi.

İşgalcinin Fukaha’yı hedef alan suikast ile Hamas yönetimine mesaj gönderdiğini belirten Meşal, Hamas’ın iradesinin işgalcinin iradesinden ve silahından daha güçlü olduğunu bildirdi.

GÖZAT  Hamas: Kassam Komutanına Suikast İsrail ve İşbirlikçilerinin İşi

Savaşta her iki tarafın da birbirinin askerlerini öldürdüğünü ve sonuçta kendilerinin zafer kazanacağını kaydeden Meşal, işgalcilere seslenerek, “Cevap işittiğiniz değil gördüğünüz olacak” dedi.

Hamas’ın siyaset ve diplomasi ile her türlü mücadele yolunu kullandığını belirten Meşal, bununla birlikte direnişte ısrar ettiğini söyledi.

GÖZAT  Şehit Kassam Komutanının Eşi İNTİKAM İSTEDİ

Meşal, Hamas’ın siyasi performansını geliştirdiğini fakat milli sabitelerden vazgeçmediğini vurguladı.

Şehit Mazin Fukaha’nın çocukluğundan bu yana direnişin içinde olduğunu ve temenni ettiği şehadete kavuştuğunu ifade eden Meşal, şehadetin şehit için büyük bir kazanç ve zafer olduğunu, millet ve ümmet için de zafere giden yolu açtığını dile getirdi.

GÖZAT  Şehit Kassam Komutanı Mazin Fukaha KİMDİR?

Meşal, şehitsiz zafer ve direnişsiz işgalden kurtuluş olmayacağını hatırlattı. Hamas Hareketinin Siyasi Büro üyesi Atallah Ebu Sabah de Şehid Fukaha’nn işgale karşı yürüttüğü mücadelesinden övgüyle söz eden bir konuşma gerçekleştirdi.

Halid Meşal ayrıca, güç dengeleri ne olursa olsun, Filistin direnişinin iradesinin her şeyden güçlü olduğunu, önceki savaşların bunu ortaya koyduğunu ve bu savaşın sonunda kazanacak olan tarafın direniş olacağını vurguladı.

GÖZAT  Siyonist İsrail'den, Şehit Komutan'ın Ailesine CENAZE YASAĞI

Taziye programında şehidin babası da konuştu ve oğlunun akan kanının zafere ve özgürlüğe giden yolda yakıt olacağını, direniş seçeneğine olan bağlılığı daha da güçlendireceğini ifade etti.

Şehid Mazin Fukaha 24 Mart Cuma günü Gazze’de kimliği belirsiz kişiler tarafından suikaste uğrayarak şehit edilmişti.