Siyonistler Hamas’a Bağlı Grubu Çökerttiğini İddia Etti

İşgal rejimindeki Rutter sitesinin verdiği habere göre, Siyonist İç Güvenlik Teşkilatı (Şabak)’ın izin vermesi üzerine yayınlanan haberde, Şabak’ın işgal polisiyle birlikte Batı Yaka’da yaptığı operasyonda feda eylemleri için alt yapı hazırlamaya çalışan 20 Hamas mensubunun tutuklandığı ifade edildi.

Şabak, yaptığı soruşturma ve aldığı ifadelerde, söz konusu kişilerin 1948’de işgal edilmiş Filistin topraklarıyla Batı Yaka’da feda eylemleri yapmaya niyetlendiklerinin anlaşıldığını, onların tutuklanmasıyla yapmak istedikleri ciddi eylemlerin de önlenmiş olduğunu iddia etti.

Şabak, tutuklananlarının çoğunun daha önce hapse girip çıkan esirler olduğunu kaydetti.

İşgal güçleri ve istihbaratının zaman zaman bu tür hücreleri çökerttiklerini belirtip suçladıkları kişileri tutuklamalarına rağmen, Batı Yaka’da işgal güçlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik eylemler son bulmuyor.

Hücreyle ilgili bilgi veren Şabak, hücre üyelerinin Mayıs ve Ağustos aylarında Nablus’ta patlayıcı atölyesi kurduklarını, Kudüs ve Hayfa’da feda eylemlerinde kullanılmak üzere 7 kg patlayıcı ürettiklerini belirtti.

Şabak’ın basın mensuplarına gösterdiği silah ve mühimmat arasında M16 silahıyla bu silaha ait mermiler de görülüyor.