SİYONİSTLER Tutukladıkları Filistinli GENÇLERİ Darp Etti

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin El-Bazan bölgesinde aniden Filistinlilere ait bir aracı durduklarını, didik didik aradıktan sonra araçta bulunan iki gencin de üstünü aradıklarını ve kimliklerini kontrol ettiklerini, ardından Mecdi Kumeyl (27) ve Muhammed Abdulmalik’i (24) tutuklayıp Havare askeri kışlasına götürdüklerini ifade ettiler.

Kaynaklar, Siyonist istihbarat elemanlarının saatlerce süren sorguda iki gence işkence edip darp ettiklerini, daha sonra da serbest bıraktıklarını ifade ettiler.

GÖZAT  Amerika Vatandaşlarına GAZZE'den AYRILIN ÇAĞRISI

Diğer taraftan işgal güçleri Batı Yaka’nın güneyinde yer alan Beytlahim’in güneyindeki El-Hadr Beldesinin toprakları üzerinde kurulan En-Neşaş askeri noktasından geçen iki genci tutukladılar.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin En-Neşaş askeri noktasına yakın yerde geçici bir arama noktası oluşturduktan sonra Yusuf Serahine ve Müfti El-Mısri adındaki iki gencin bulunduğu özel aracı durdurup gençleri tutukladıklarını belirttiler.

GÖZAT  Gazze'de Ajanlara 1 Haftalık PİŞMANLIK HAKKI

Kaynaklar, iki gencin daha önce tutuklanıp serbest kalan eski esirler olduğunu ifade ettiler.

İşgal güçleri Batı Yaka’nın değişik noktalarında kurdukları 700 kadar askeri nokta ile şehirleri, belde ve köyleri birbirinden ayırıyor, Filistinlilerin hareket özgürlüğünü kısıtlıyor ve hayatlarını sıkıntıya sokuyorlar.