Siyonistler 8 Filistinliyi Göz Altına Aldı

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı raporda, işgal güçlerince arandıkları için gözaltına alınan 8 Filistinliden 4’ünün işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik direniş eylemlerine katıldıklarını öne sürdü.

Raporda, Nablus yakınlarındaki Tel ve Beyt İba köylerinde iki Filistinlinin, Ramallah’ın batısındaki Nalin beldesinde bir kişinin, Kudüs’ün kuzeyindeki Kalendiya Kampı’nda da bir kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

GÖZAT  İşgalci İsrail Polisi Mescidi Aksa'nın 3 Muhafızını Göz Altına Aldı

Raporda ayrıca El-Halil vilayetinde iki kişinin ve Tubas vilayetinde de iki kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

İşgal ordusu yayınladığı bildiride, El-Halil’in doğusundaki Beni Naim beldesinde silah, mühimmat ve propaganda malzemeleri, Nalin beldesinde de bir araçta gaz bombası ele geçirildiğini öne sürdü.

GÖZAT  Siyonistlerin Baskın ve Göz Altıları Devam Ediyor

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Nablus’un batısındaki Tel beldesine sekiz devriye aracıyla baskın düzenleyerek Esad Reyhan’ın evini kuşattığını ve 25 yaşındaki kızı mühendis Sücud’u gözaltına aldığını söyledi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin beldeye düzenlediği baskın sırasında 20’den fazla göz yaşartıcı bomba attığını ve bombalardan çıkan yoğun gazdan birçok kişinin etkilendiğini ifade etti.