İşgal Güçleri Batı Yaka’da Baskınlar Düzenledi

Siyonist işgal güçlerinin dün gece yarısından sonra ve bugün sabahın erken saatlerinde Batı Yaka’daki Nablus şehrinin doğusuna ve Tana harabelerine birkaç askeri devriyeyle baskınlar düzenlediği, Kudüs ve Beytilahm’da yaptıkları aramalarda da dört kişiyi gözaltına aldıkları haber verildi.

Verilen haberlere göre işgal güçlerinden dört devriye gece saat 02.00 sıralarında Kefer Kalil beldesine, Belata mülteci kampına ve Rucib ovasına birer baskın düzenledi. Sonra Hivara kampına doğru ilerlediler. Buralardaki aramaları esnasında ve ayrılmaları sırasında bomba seslerinin duyulduğu ifade edildi.

Diğer yandan Beyti Furik’teki çiftçilerin verdiği bilgilere göre işgal rejiminin çevre koruma birimine ait bir devriye de Tana harabelerine bir baskın düzenleyerek arazilerle harabeler arasında aramalar yaptılar. Baskıncıların bu bölgede tarımla uğraşanların yeni binalar kurup kurmadığına dair araştırmalar yaptıkları iddia edildi.

Bu bölgede tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar işgal güçlerinin çevreyi koruma iddiasıyla kendilerini sık sık rahatsız etmesinden ve baskınlar düzenlemelerinden şikâyetçi oluyorlar.

İşgal güçlerinin bugün sabah erken vakitlerde de Kudüs ve Beytilahm’da baskınlar düzenleyerek dört kişiyi gözaltına aldıkları ifade edildi. İşgal ordusunun raporunda verilen bilgilerde bunlardan üçünün arananlardan olduğu iddia edildi. Raporda gözaltına alınanların sorgulama merkezlerine götürüldükleri ifade edildi.

Quds Press haber ajansının verdiği bilgilere göre de işgalciler Ed-Dehişe mülteci kampında evlere baskın düzenleyerek Halil El-Benna ve Ahmed Es-Sayfi adlı gençleri gözaltına aldı. İşgalcilerden bir grup da Rimah Rabah beldesine baskın düzenleyerek 24 yaşındaki Mücahid Eş-Şeyh’i gözaltına aldı. İşgalcilerden bir grup da Kudüs’ün Silvan mahallesine girip Luey Er-Recebi adlı genci evine baskın düzenleyerek gözaltına aldılar.