Siyonist TRUMP Burak (Ağlama) Duvarını Ziyaret Etti

İsrail’e resmi ziyarette bulunan ABD Başkanı  Donald Trump, işgal altındaki Doğu  Kudüs’te Kıyamet Kilisesi ve Mescid-i Aksa’nın batı duvarı olan Burak Duvarı’nı (Ağlama Duvarı) ziyaret etti.

Siyonist DAMAT Da Yanındaydı

Doğu  Kudüs’te ilk durağı Mescid-i Aksa’nın da içerisinde bulunduğu eski şehirdeki Kıyamet Kilisesi olan Trump’ın gezisinde eşi Melania, kızı Ivanka ve üst düzey danışmanı damadı Jared Kushner de hazır bulundu.

GÖZAT  GAZZE Halkından TRUMP'a HAMAS Protestosu

Siyonist TRUMP AİLESİ Kilise Ziyareti De Yaptı

Kiliseye ulaşmak için eski şehrin sokaklarını yürümek zorunda kalan Trump, Osmanlı Devleti’nin tanzim ettiği protokol çerçevesinde Kıyamet Kilisesi’nin yüzyıllardır anahtarlarını koruyan Müslüman Filistinli Cevdet ailesinin temsilcileri tarafından karşılandı.

Trump, beraberindeki heyetle kilise ziyareti sırasında yetkililerden bilgi aldı.

GÖZAT  HAMAS: MÜSLÜMAN Liderlerin TRUMP'a Tepkisizliği UTANÇ VERİCİ

Trump KİPA Taktı

Kıyamet Kilisesi’nin ardından Yahudilerin en kutsal mekan olarak saydığı Mescid-i Aksa’nın batı duvarı olan Burak Duvarı’na (Ağlama Duvarı) geçen Trump, Yahudilerin kipasını takarak, kendisine eşlik eden hahamlardan bilgi aldı.

Ağlama Duvarı’na sağ elini koyarak yaklaşık iki dakika dua eden Trump, Yahudiler gibi içinde dilekler içeren bir notu Ağlama Duvarı’ndaki aralıklara yerleştirdi.

GÖZAT  Mahmud Abbas'tan TRUMP'a Filistin İŞGAL İKRAMI

Kutsal alanları ziyaretinde İsrailli yetkililerin kendisine eşlik etmeyen Trump’ın bu ziyareti,  İsrail tarihinde ilk defa bir ABD Başkanının ziyareti olarak yorumlandı.

Siyonist İSRAİL Tarihinde İlk

Başkan  Nixon’dan bu yana Batı Duvarı’nı (Ağlama Duvarı) ziyaret eden 11. ABD Başkanı  Donald Trump oldu.

GÖZAT  TRUMP Batı Şeria'da MAHMUD ABBAS İle Görüştü

Kudüs’te bulunan ve Yahudilerce kutsal sayılan Büyük Tapınağın arka duvarı olarak bilinen ağlama duvarını daha önce  Bill Clinton, George H.W. Bush, George W. Bush ve  Barack Obama da ziyaret etmişti.

ABD Başkanı Trump ise resmi programı kapsamında burayı ziyaret eden görevdeki ilk ABD Başkanı oldu.