SİYONİST Tarım Bakanından, MESCİDİ AKSA Baskını…

İşgal rejimi Tarım Bakanı Uri Ariel, onlarca Yahudi yerleşimci eşliğinde ve işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

İslami Vakıflar Dairesi’nin verdiği bilgiye göre, yaklaşık 50 Yahudi yerleşimci gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdi.

Kaynaklar, işgal polisi tarafından sıkı bir şekilde korunan gruplardan birine işgal rejimi Tarım Bakanı Uri Ariel’in öncülük ettiğini bildirdi.

Kaynaklar ayrıca Yahudi din okulu ve üniversitelerinden 55 öğrencinin de bir işgal subayı eşliğinde bu sabahki baskına katıldıklarını ifade etti.

Bu sabah yedi işgal polisinin sivil kıyafetlerle Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği kaydedildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.