Siyonist Ordu YAŞLI GAZZELİYİ Yaraladı

Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref El-Kudra, Gazze’nin doğusunda işgal güçlerinin açtığı ateşle bir kişinin ayağından yaralandığını ve yarasının orta derecede olduğunu açıkladı.

İşgal güçlerinin dün akşam saatlerinde Gazze Şeridi’nin doğusunda tarım arazilerine ve sınıra yakın bölgelerde toplanan Filistinlilere doğru birkaç kez otomatik silahlarla taciz ateşi yaptığı bildirildi.

Bu arada, önümüzdeki Cuma günü anılacak Toprak Günü ve Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinliklerine hazırlık olarak sınır bölgesine çadırların dikilmesine devam edildiği belirtildi.

Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinliklerinin Cuma günü sınıra doğru yürüyüş ve sınırda gösteriyle başlaması, Büyük Felaket (En-Nekbe)’nin yıldönümünde Filistinlilerin 1948’de işgal edilen topraklara doğru sınırı geçmesiyle zirveye ulaşması planlanıyor.

İşgal ordusu Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne karşı Gazze Şeridi sınırında ek önlemler alırken, sınırda görevli işgal askerleri de taciz ateşiyle Filistinlileri korkutarak etkinliğe katılmalarını önlemeye çalışıyor.