SİYONİST Ordu: GAZZE Patlamaya Hazır BOMBA!

İSK, bakanlara verdiği brifingde, Gazze’deki gerginliğin İsrail’in 8 Temmuz 2014 yılındaki durumunu hatırlattığını bildirdi.

İsrail hükümeti, 8 Temmuz 2014 gecesi “Koruyucu Hat Operasyonu” adını verdiği askeri operasyonla Gazze şeridine yönelik kara, hava ve deniz harekatı başlatmış ve bu saldırı sonucunda 2 bin 100 Filistinli hayatını kaybetmişti.

Operasyonlarda Siyonist İsrail tarafı ise 73 kayıbı olduğunu iddia etmişti.

İSK, Korsan İsrail Milli Güvenlik Konseyi üyelerine verdiği güvenlik brifinginde, Hamas’ın Siyonist İsrail ile yeni bir ihtilaf başlatma düşüncesi olmasa bile durumun kontrolden çıkabileceği uyarısında bulundu.

İSK, Gazze’de insanlık krizinin sürmesi, Hamas ile Filistin hükümeti arasında uzlaşmanın sağlanamaması, son haftalarda Kudüs konusunda devam eden gerginlikler, Gazze’de memurlarının maaşlarının ödenememesi ve Hamas’ın kullandığı tünellerin imha edilmesi sebebiyle Gazze’de hayal kırıklığı yaşandığını belirterek, bunun da büyük gerginliğe yol açabileceğini bakanlara rapor etti.

Bazı bakanların bu durum için kısa ve uzun vadeli çözümler teklif ettiği, Siyonist Netenyahu’nun da Güvenlik Müsteşarına bu durum için üç hafta içinde bir plan hazırlama talimatı verdiği belirtildi.