Siyonist Netanyahu’nun Azerbaycan Ziyareti Protesto Edildi

Azerbaycan halkının siyonist rejim başbakanı Benyamin Netanyahu aleyhindeki protestolarının devamında Azerbaycan İslam partisi ve mübariz din alimleri cemiyeti kuruluşları bildiriler yayınlayarak siyonist rejim başbakanı Netanyahu’nun Bakü’ye yapacağı ziyareti kınadı ve bu ziyaretin iptal edilmesini istediler.

Bu arada Azeri aydınları ve milliyetçilerinden bir grub da bağımsız yayın organlarına ve sosyal paylaşım sitelerine yaptıkları açıklamalarda, siyonist rejim başbakanının yakında Azerbaycan’a düzenleyeceği ziyareti kınayarak hükümetten bu ziyareti iptal etmesini istediler.

Bu arada Tebriz halkı da Cuma namazı çıkışında düzenledikleri yürüyüşte Bakü yönetiminden siyonist Başbakan Netunyahu’nun Bakü ziyaretini iptal etmesini istedi.

Göstericiler Azerbaycan cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in siyasetlerini eleştirerek, Netanyahu’nun Azerbaycan ziyaretinin İslam alemi ve müslümanların yararına olmadığını ve İslam alemi içine fitne salmakta olduğunu bildirdiler.

Aliyev’den, bu ziyaretin tahakkuk bulmasına izin vererek İslam alemi vahdetini bozmamasını isteyen Tebrizliler ayrıca “Amerika’ya ölüm”, İsrail’e ölüm ve Netanyahu’ya ölüm” sloganları attılar.