Siyonist Netanyahu: Trump’ın İsrail’e Desteği Net ve Açık

Yöneltilen anti-semitizm suçlamalarına karşın Trump’ın ‘İsrail’in iyi bir dostu olacağını’ söyleyen Netanyahu, ‘Donald Trump’ı tanıyorum. Tavrının, İsrail’e desteğinin açık olduğunu düşünüyorum. Yahudi devletine, Yahudilere karşı sıcak olduğunu biliyorum. Bununla ilgili soru işareti yok’ dedi.

Trump’ın İran’la P5+1 ülkeleri arasında geçen yıl imzalanan nükleer anlaşmaya yaklaşımının İsrail-ABD ilişkilerini güçlendireceğini savunan Netanyahu, ‘İran’ın nükleer silah geliştirmesine imkan tanıyan anlaşmanın’ yapılmamış sayılabileceğini öne sürdü. Netanyahu, bunun için aklında Trump’la konuşacağı ‘beş şey’ olduğunu da söyledi, ancak aklındaki beş şeyden birini anlatmayı reddetti.

‘Obama ile harika bir kimyamız vardı’

Siyonist Netanyahu, ABD Başkanı Barack Obama’nın görev süresi boyunca ABD-İsrail ilişkilerinde zaman zaman yaşanan sözde gerilimleri ‘Harika bir kimyamız vardı’ diyerek reddetti

Netanyahu, CBS’e verdiği röportajda Suriye’de ‘yanlışlıkla’ bir kaza yaşanmaması için Rusya ile koordineli şekilde çalıştıklarını da açıkladı. “Askeriyelerimiz arasında koordinasyon kuruyoruz, çünkü hiç kimse yanlışlıkla yaşanacak bir İsrail-Rusya kazası istemez” diyen Netanyahu, Suriye krizine müdahale etmeyeceğini ancak İran’ın İsrail’e saldırmak için ‘Suriye’yi kullanmasına’ izin vermeyeceğini söyledi.