Yemen Ensarullah Lideri: İsrail Yok Olacak

Yemen’deki Ensarullah Hareketi lideri Abduülmelik el Husi, Dünya Kudüs Günü kapsamında düzenlenen etkinlik için bir açıklama yaptı. El- Husi konuşmasında, Kudüs Günü’nün önemine vurgu yaptıktan sonra, İsrail işgal rejimi ile normalleşme ilişkilerini sürdüren ülkelerin yozlaşıp, sömürülmeye mahkum olduğunu ifade etti. 

Ensarullah lideri Abdülmelik el Husi, Filistin Komitesi tarafından Gazze Şeridi’nde düzenlenen Uluslararası Kudüs Günü etkinliği kapsamında bir açıklama yaptı.

Kudüs Günü’nün anlam ve önemine dikkat çeken El-Husi, “İslam devriminin son lideri İmam Humeyni, Müslümanların İsrail işgalini reddetmeyi sürdürmesi için Uluslararası Kudüs Günü’nün bir hatırlatma görevi taşımasını istedi” diye konuştu.

Bu yüzden, Uluslararası Kudüs Günü’nün, Müslümanların Filistin davasına karşı doğru duruşu bozmaması için genel bir seferberlik günü olduğunu ifade eden el-Husi,  İsrail’in İslam düşmanı olduğunu vurguladı.

El-Husi bu ifadesinin ardından “münafıkların İsrail işgal algısını değiştirme çabalarına paralel olarak Dünya Kudüs Günü yeniden ihya ediliyor” diye konuştu. İsrail ile normalleşme sürecine giren ülkelere isim vermeden tepki gösteren Ensarullah lideri, Arap ve İslam ülkelerinde normalleşmeyi savunanların ortaya attığı “barış” sloganının “aldatıcı” olduğunu belirtti.

El-Husi açıklamasında, “Bazı ülkelerin İsrail işgaline sadakati, kendilerine yardım olanağı sağlamayacak. Bu rejimler normalleşme yoluyla İsrail’in kendilerini yozlaştırmasına ve sömürmesine olanak tanıyacak. Bu rejimler kendi milletlerine karşı düşmana yardım ediyor” dedi.

Ensarullah lideri ayrıca, İsrail işgalinin ne kadar zararlı ve kötü olursa olsun ortadan kalkmaya mahkûm olduğunu vurgulayarak, teslim olmanın ve sorumluluktan kaçınmanın düşmanın çıkarına olduğu uyarısında bulundu. El Husi son olarak İsrail işgaliyle savaşın açık bir savaş olduğunu teyit ederek, ABD ve İsrail ürünlerini boykot etmenin çatışmanın bir parçası haline gelmesi gerektiğini söyledi.