Siyonist Netanyahu HAMAS’ın Yeni Siyaset Belgesini ÇÖPE ATTI

Hamas’ın Filistin devletini kurması durumunda İsrail’i yok etmek için uğraşacağını öne süren Netanyahu, konuşmasının sonunda elindeki Hamas’ın yeni siyaset belgesini yırtarak yanındaki çöp kutusuna attı.

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, yeni siyaset belgesini yırtan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun davranışını ırkçı bir davranış olarak niteledi.

GÖZAT  Meşal: Hamas'ın Siyaset Belgesi ESKİ DURUŞU İLE AYNI

Geçtiğimiz pazartesi günü yayınlanan belgede Hamas, “Savaş değil, barış istiyoruz. İsrail devletini tanımıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

İsrail hükümeti söz konusu belgenin, Hamas’ın daha ‘ılımlı’ olduğu yönünde ‘dünyayı kandırmayı’ amaçladığını söylemişti.

GÖZAT  HAMAS: Bütün Baskılara Rağmen İSRAİL'İ ASLA TANIMAYACAĞIZ!

Sosyal medyada dün yayınlanan 97 saniyelik videoda Netanyahu, “Yeni Hamas belgesi İsrail’in var olma hakkının olmadığını söylüyor. Toprağımızın her bir karesinin Filistinlilere ait olduğunu söylüyor. İsrail’in yok edilmesi dışında kabul edilebilir bir seçeneğin olmadığını söylüyor. Kendi devletlerini, bizim devletimizi yok etmek için kullanmak istiyor” dedi. Videonun sonunda ise Netanyahu, “Peki, bu nefret dolu belge nereye ait?” diye sorarak, belgeyi buruşturup çöpe atıyor ve “Buraya ait” diyor.