Meşal: Hamas’ın Siyaset Belgesi ESKİ DURUŞU İLE AYNI

Mısır’la ilişkilerde Hamas’ın dört noktayı göz önünde bulundurduğunu ve bunun da taraflar arasındaki gerilimin düşmesine neden olduğunu belirten Meşal, El-Arabi kanalında yayınlanan söyleşide, Hamas’ın geliştiğini ve buna bağlı olarak söylemini de geliştirdiğini ifade etti.

GÖZAT  HAMAS Yeni SİYASİ VİZYONUNU AÇIKLADI

Siyaset belgesinin stratejik bir dönüşüm olmadığını belirten Meşal, belgenin Hamas’ın geçmiş yıllardaki doğal gelişimini yansıttığını bildirdi.

Diri hareketlerin sabitelerinden taviz vermeden daima geliştiğini ve ilerlediğini kaydeden Meşal, önceki akşam açıklanan siyaset belgesinin Hamas’ın kimliğini ve vizyonunu anlattığını, belgenin hiç kimsenin baskısıyla hazırlanmadığını söyledi.

GÖZAT  Filistinli Alimler: Abbas-Fetih Yönetiminin İsrail İlişkisi CASUSLUK ve İHANET

Hamas’ın her istenileni yapacak bir hareket olmadığına dikkat çeken Meşal, belgenin açıklandığı basın toplantısına Doha’da ve Gazze’de katılan Hamas liderlerinin bu görüntüyle birlik ve bütünlük mesajı verdiklerini ifade etti.

Belgedeki 1967 sınırlarıyla ilgili 20’nci maddenin yeni olmadığını hatırlatan Meşal, Hamas’ın işgal rejimini tanımayı kesinlikle reddettiğini ve bunun belgede açıkça yer aldığını bildirdi.