Siyonist Netanyahu, Bahreyn İle Birlikte BAE’ye De Gidecek

İsrail basını, işgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun gelecek hafta, normalleşme anlaşmalarını imzalayarak İslam aleminde geniş çaplı tepkilere yol açan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Bahreyn’i ziyaret edeceğini duyurdu.

Siyonist Yahudi oluşumlara yakınlığıyla bilinen Israel Hayom gazetesi, Filistin topraklarını İşgal eden eli kanlı katil Netanyahu’nun, gelecek hafta başında ilk kez açık şekilde Abu Dabi ve Manama’yı ziyaret edeceğini belirtti.

Gazetede yer alan bilgilere göre, Siyonist Netanyahu, iki ülkeye gerçekleştirmeyi planladığı ziyaretler kapsamında BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid ve Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife ile görüşecek.

Aynı zamanda, İsrailli yetkililerin, Bin Zayid ve Al Halife’nin özel ofisleriyle yürüttüğü görüşmeler aracılığıyla ziyarete ilişkin son düzenlemelerin devam ettiği belirtildi.

İsrailli kaynaklarda, “İsrail Meclisi Dışişleri ve Güvenlik Komitesi Başkanı Zvi Hauser ile BAE Meclisi Savunma, İçişleri ve Dışişleri Komisyonu Başkanı Ali Raşid en-Nuaymi arasında gerçekleştirilen görüşmede söz konusu ziyaret doğrulandı.” ifadelerine yer verildi.

Diğer taraftan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, aldığı resmi davet üzerine yakın bir zamanda Bahreyn devletini ziyaret edeceğini açıklamıştı.

Sosyal medya ağı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Netanyahu, attığı adımlarla İslam aleminin yoğun tepkilerini üzerine çeken Bahreyn’in Veliaht Prensi ve Başbakanı Selman bin Hamad bin İsa Al Halife ile telefonla görüştüğünü ifade etmişti.