Siyonist Medya: Netanyahu, Gizlice Arabistan’a Gitti…

İsrail basını, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun, Suudi Arabistan’ı ziyaret ederek Veliaht Prens Muhammed Bin Selman ile gizli bir görüşme gerçekleştirdiğini bildirildi.

İsrail el-Yevm (Bugün İsrail) gazetesinde son dakika gelişmesi olarak geçilen haberde, Mossad Başkanı Yossi Cohen’in eşlik ettiği Netanyahu’nun, Veliaht Prens Muhammed bin Selman ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile Kızıldeniz kıyısındaki Neom kentinde bir araya gelerek dörtlü bir görüşme gerçekleştirdiği ifade edildi.

Diğer taraftan İsrailli gazeteci Amit Segal, başbakanlık basın ofisinin, Netanyahu’nun Suudi Arabistan ziyareti hakkında bilgi verdiği açıklamasında bulundu.

Siyonist İsrail’in eski başbakanı Ehud Olmert ise, bu ziyaretlerin ilk olmadığını, son yıllarda birçok Körfez ülkesiyle benzer ve gizli ziyaretlerin gerçekleştiğini kaydetti.

Söz konusu ziyaretin, Pompeo’nun, Suudi Arabistan’ın normalleşme anlaşmasına sıcak baktığı yönündeki açıklamasından sonra gelmesi oldukça dikkat çekici.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, 14 Kasım’da Fransa’dan başlayarak aralarında Türkiye, Gürcistan, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Suudi Arabistan’ın yer aldığı Avrupa ve Orta Doğu ülkelerini kapsayan tura çıkmıştı.