Siyonist İsrail Mescidi Aksayı Cam Duvarla Bölüyor

Filistin’deki İslam İş Birliği Teşkilatı, Siyonist Rejimin Mescid-i Aksa’nın avlusunda camdan bir duvar oluşturarak Mescid-i Aksa’yı bölmeye başladığını açıkladı.

İslam İş Birliği Teşkilatı Temsilcisi Ahmed El-Ruveyzi Kudüs Müftüsü Muhammed Hüseyin ile Ramallah’ta düzenlenen basın toplantısında Mescid’i Aksa’nın avlusuna camdan bir duvar oluşturulmasındaki amacın bu mekânı bölmek olduğunu belirtti.

GÖZAT  Şeyh İkrime Sabri: Burak Duvarı Mescidi Aksa'nın Parçasıdır

El-Ruveyzi, Mescid-i Aksa koruma görevlilerinin tutuklanması, kazı işlemelerine devam edilmesi ve İslami vakıflarının çalışmalarının engellenmesi, Yahudi Talmud Ayini için özel bir mekân oluşturulmaya başlandığını göstermektedir dedi.

Ahmed El-Ruveyzi konuşmasının devamında Mescid-i Aksa’nın altında devem eden kazı çalışmaları hakkında uyardı ve şunları söyledi: ‘Biz çalışmaların devam ettiği bu tünellerin büyüklüğünün ne kadar olduğunu bilmiyoruz ve doğal ya da yapay bir depremde Mescid-i Aksa’nın çökmesinden korkuyoruz. Tüneller Mescid’i Aksa’nın güneyinde 20 bin Filistinlinin evini tehdit ediyor.’

GÖZAT  Karikatür: Mescidi Aksa BÜTÜN MÜSLÜMANLARIN Omzundadır

Kudüs Müftüsü de bu toplantıda Mescid-i Aksa ve Kudüs’ün İslami olduğunu ve sözde İsrail barışı olarak adlandırılan mahkemenin El-Aksa’nın Yahudilere ait bir mekân olduğu yönündeki iddialarının batıl olduğunu belirtti ve onların iddialarının hiçbir esasa ve temele dayanmadığını ifade etti.

İki gün önce Kudüs’te Siyonist Rejim Barış Mahkemesi olarak adlandırılan mahkeme, Mescid-i Aksa’nın Yahudilere ait kutsal bir mekân olduğunu ve onların orada namaz kılabileceğini ve hiç kimsenin onların girişine engel olmaya hakkının olmadığını iddia etti.

GÖZAT  KÜSTAH Siyonist Bakan: Mescidi Aksa Yahudilerindir!

Kudüs müftüsü bir kez daha, ezanın yayınlanmasına karşı İsrail’in aldığı tüm kararlara ve çıkardığı tüm yasalara karşı olduklarını vurguladı.

Pazar günü sabah saatlerinden başlayarak akşam saatlerine kadar 131 Siyonist yerleşimci Bab’ül Megarebe kapısından Mescid-i Aksa’ya saldırdı.

Edinilen bilgilere göre, Siyonist yerleşimciler Siyonist askerlerin desteği altında Mescid-i Aksa’ya saldırdılar.

Hatırlatmak gerekir ki, 2016 yılında da Siyonist yerleşkelerde yaşayan 14530 kişi Mescid-i Aksa’ya saygısızlık girişiminde bulunmuştu.