Siyonist İsrail: İran’ın Suriye’de Varlığına İzin Vermeyiz

ABD Başkanı Donald Trump’ın İran Temsilcisi Brian Hook ile birlikte gazetecilerin karşısına geçen İşgalci Siyonist Rejim İsrail Başbakanı, “İran’ın Suriye’de kalıcı askeri varlık kurmasına izin vermeyeceğiz” vurgusunu yaptı.

Netanyahu ile Hook, Trump’ın 2018’de çekilmiş bulunduğu İran’la nükleer anlaşma kapsamında ekimde kalkacak olan BM silah ambargosunun süresinin uzatılması talebini de yineledi.

“İran’ın burnumuzun dibinde askeri olarak kalıcı şekilde yerleşmesini önlemeye kesinlikle kararlıyız” diyen çocuk katili Siyonist rejim Başbakanı Netanyahu; “Tahran’daki Ayetullahlara sesleniyorum: İsrail sizin kendisine karşı yeni bir askeri, terör cephesi yaratmanızı engellemek için gerekli eylemlerde bulunmaya devam edecek” açıklamasında bulundu.

Suriye Devlet Başkanı’na hitaben ise şöyle konuştu: “Ve Beşar Esad’a diyeceğim şudur: Ülkenin ve rejiminin geleceğini riske atıyorsun.”

Özellikle bölge ülkeleri başta olmak üzere bütün dünya ülkelerine silah satarak hem ülkelerin milli servetlerini sömüren hem de büyük katliamlara sebep olan Büyük Şeytan ABD’nin İran Temsilcisi Brian Hook da BM silah ambargosunun kalkmasının, ‘İran’ın serbestçe savaş uçakları, saldırı helikopterleri, savaş gemileri, denizaltılar, büyük kalibreli topçu sistemleri ve çeşitli menzillerde füzeler edinmesi anlamına geleceğini’ söyledi.

Büyük Şeytan ABD’nin Temsilcisi “O zaman İran bu silahlarla teknolojileri kendi vekilleri olan Hizbullah, İslami Cihad, Hamas, Irak’taki Şii milis gruplar, Bahreyn’deki Şii milis ağı ve Yemen’deki Husilere ihraç edecek konumda olacak” dedi.