SİYONİSTLER Hariç, GAZZE’ye Gelen Güvende!

Filistin İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı, Gazze’nin her fırsatta Arap kardeşlerine sevgi mesajı gönderdiğini ifade etti.

Bakanlık bu açıklamayı erken saatlerde tekneleri batan ve Gazze deniz polisi tarafından kurtarılan Mısırlı altı balıkçı için verilen ziyafetten sonra yaptı.

Filistin İçişleri Bakanlığı sözcüsü Iyad El-Bezm, bu akşam yaptığı açıklamada, Gazze’nin sloganının “Siyonistler ve yandaşları hariç Gazze’ye giren güvendedir” olmaya devam edeceğini söyledi.

Dalgaların Gazze açıklarına sürüklediği Mısırlı altı balıkçının kurtarılmasının kardeşliği en güzel şekliyle ortaya koyduğunu belirten El-Bezm, Allah’ın yardımından sonra Gazze deniz polisinin hazırlıklı olmasının Mısırlı balıkçıları mutlak bir ölümden kurtardığını ifade etti.

Mısırlı balıkçıların yüzlerinde güzel anlamlar gördüklerini söyleyen El-Bezm, balıkçılara gerekli ikramda bulunduklarını ve evlerine sağ-salim dönmelerini sağladıklarını bildirdi.

Filistin İçişleri Bakanlığı sözcüsü, ölümden kurtulan balıkçıları ve ailelerini kutlayarak, kayıp yedinci balıkçıyı arama çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.