Siyonist Güçler Batı Şeria’da 100 FİLİSTİNLİYİ YARALADI

Özgürlük ve haysiyet temelinde başlayan ve devam eden Filistinli mahkumların 37. gündeki açlık grevine destek veren Filistinliler ile İsrail işgal güçleri arasındaki çatışmalar, Pazartesi günü geç saatlere kadar devam etti, 100 Filistinlinin, gösteriler sırasında yaşanan çatışmalarda yaralandığı ve boğulma tehlikesi geçirdiği öğrenildi.

Filistin Kızılay Derneği’ne göre, ambulans ekipleri Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerinde İsrail işgal kuvvetleri ile Filistinlilerin çatışmaları sırasında 100 yaralıya ilk yardımda bulundu.

Derneğin yayınladığı bir açıklamaya göre Filistinlilerden 8’i gerçek mermi, 20’si plastik kaplı metal mermi, 64’ü gaz bombası ve 8’i yanık veya düşme sonucu yaralandı.

İşgalci İsrail cezaevindeki mahkumların grevine destek vermek amacıyla Ramallah, El Halil, Nablus ve Batı Şeria’daki diğer bölgelerde çatışmalar yaşandı.

Filistinli mahkumlar, idari gözaltı, tecrit politikalarına son vermek ve gözaltı koşullarını iyileştirmek için işgal cezaevlerinde aralıksız 37 gün boyunca açlık grevlerine devam ediyor.