Siyonist Gazete: Nasrallah’ın İsrail’deki Etkisi Büyük

Siyonist İsrail medyasından Haaretz gazetesi, Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’ın, İsrailliler üzerinde çok büyük etkisinin olduğunu ve bunun sebebinin de, onun sadakati, kesin kararlılığı ve İsrail’in içişlerini bilmesi olduğunu yazdı.

Sözkonusu siyonist gazete, Nasrullah’ın İsrail ordusunu  Lübnan’dan çıkardığını ve İsrail karşısında bir caydırıcılık unsuru rolüne dönüştüğünü, bundan dolayı onun Arap ülkelerinde benzerinin olmadığını bildirdi.

Haaretz gazetesi, İsraillilerin Nasrullah’ın söylediklerine, İsrailli yetkililerin söylediklerinden daha fazla inandıklarını yazarak, Nasrullah’ın İsrail’i ‘örümcek ağından bir ev olarak’ nitelediğini aktardı.

Bu arada siyonist İsrail rejiminde bazı akademik çevreler ve araştırma kuruluşları, İsraillilerin liderlerinden umutsuz olduklarını ve  gelecekte muhtemel bir askeri çatışmada onlara destek vermeyecekleri görüşündeler.

Bilindiği gibi  son günlerde işgal altındaki Filistin topraklarında siyonistler, terör rejimi İsrail başbakanı Netanyahu’nun yolsuzluklarını kınayan protesto gösterileri düzenliyorlar.