Siyonist Gantz: Gazze’ye Şiddetli Bir Saldırı Yapalım!

Mavi-Beyaz koalisyonu başkanı, Gazze’ye şiddetli bir saldırı düzenlenmesini ve Filistinli liderlerin yeniden terör edilmesini istedi.

Hükümeti kurmakla görevlendirilen Benny Gantz, hükümetinin direnişin güney sınırındaki yerleşkelerde yaşayan siyonistleri daha fazla tehdit etmesine izin vermeyeceğini, ne pahasına olursa olsun Gazze karşısında caydırıcı gücünü göstereceğini ve gerekirse Gazze’ye saldırabileceğini söyledi.

Gantz ayrıca Netenyahu hükümetinden Güney sınırlarındahuzurun sağlanması için Gazze’ye karşı şiddetli bir saldırı başlatılmasını daistedi.

Siyonist rejim ordusu Filistinli direniş gruplarınınmisilleme saldırılarını artırabileceğini öngörüyor ve bu nedenle geçen günGazze sınırına Demir Kubbe hava savunma bataryalarını yerleştirdi.

Korsan İsrail, İslami Cihad’ın sahadaki komutanlarının Hamas’ın muvafakatını almadan geçen gece Siyonist yerleşkeleri füze fırlatılması emrini verdiğini iddia etti.

Öte yandan İsrail güvenlik kabinesi üyesi siyonist bakanYoav Galant, Gazze’ye karşı yeni bir savaşın yolda olduğunu ve bunun zamanınısiyonist rejim ordusunun tayin edeceğini öne sürdü.

Bu arada Netanyahu ile başkanlık rekabetine giren LikudPartisi üyesi Gedon Sair, İsrail ordusunun Filistin direnişinin füzesaldırılarına daha sert cevap vermesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:‘İsrail Gazze Şeridine daha sert bir saldırı düzenlemeli ve Hamas ile İslamiCihat’ın alt yapısını tamamen yok etmelidir.’