Siyonist Askerler TARİHİ MEKANLARA Baskın Yaptı

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin dün gece Nablus’un tarihi mekânlarından Tel Belata’ya baskın yapıp, ana caddeleri kapattığını söyledi.

Kaynaklar devamla Eski Belde semtinin Rasulayn ve Elbaşa caddelerinde çatışmaların başladığını, işgal askerlerinin bölgeye gelirken çok sayıda ses bombası attığını, çatışma seslerinin çok uzaktan bile duyulduğunu ifade etti.

GÖZAT  Siyonistler Mescidi Aksa'ya Baskın Düzenledi

Siyonist subayların bölgedeki Roma tarihine ait tarihi amfitiyatronun bulunduğu noktaya geldiğinde çatışmaların yoğunlaştığını, çatışmaların ardından işgal üçlerinin bir genci tutukladığını ifade edildi.

Nablus’un güneyinde yer alan Karyut beldesine de baskın yapan işgal güçleri, aydınlatma direğine Filistin bayrağı çeken Filistinlileri bayrağı indirmemeleri durumunda cezalandırmakla tehdit ettiler.

GÖZAT  Siyonistler Hz Yusuf Kabrine Baskın Düzenledi

Diğer taraftan dün akşam Batı Yaka’nın Kalkiliya şehrine bağlı Azun beldesine girip tarım arazilerini kuşatan işgal güçleri, bölgede bulunan kadın erkek 15 kişiyi gözaltına aldı.

Ayaküstü ifadeleri alınan belde halkından çoğu serbest bırakılırken, Semir Mahmut Şabita ve Ömer Main Hüseyin ise tutuklanıp bilinmeyen bir yere götürüldü.