Siyonist Askerler, Filistinli Genci Döverek Şehit Etti

Filistin Tıp Merkezi, Filistin’in Nablus bölgesinden olan 18 yaşında bir Filistinli gencin işgal askerleri tarafından tüfeklerin dipçikleriyle darp edilerek şehit edildiğini açıkladı.

Tıbbi ve yerel kaynakların verdiği bilgilere göre Batı Şeria’daki Nablus’un güneyinde yer alan Yetima beldesinden olduğu belirtilen Amir Abdurrahim Sanuber’in Ramallah’taki Termesiya beldesi yakınlarında işgalci askerlerin saldırıları sonucu aldığı yaraların etkisiyle hayatını kaybettiği belirtildi.

Kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri Sanuber’in bulunduğu aracı takibe aldılar. Gece yarısından sonra aracından indirerek kendisine saldırdılar. Tüfeklerinin dipçikleriyle şiddetli bir şekilde darp ettiler. Bunun üzerine genç tehlikeli bir şekilde yaralar aldı ve Filistin Tıp Merkezi’ne götürüldü. Bir süre sonra da hayatını kaybettiği duyuruldu.

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada doktorların ilk muayenelerine göre Amir Abdurrahim Sanuber adlı gencin özellikle boynundan darp edildiğine dikkat çektiler.

Filistin Tıp Merkezi Müdürü Dr. Ahmed El-Biytavi şehidin cesedinin Merkez’e sabaha doğru saat 03.00 civarında getirildiğini ve arkadan ensesinden şiddetli bir şekilde darp edildiğinin tespit edildiğini belirtti.