SİYONİST Askerlerden Farklı Bölgeler BASKIN!

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde dördü Batı Şeria’da ve ikisi Gazze Şeridi sınırında olmak üzere altı Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu sözcüsü, Batı Şeria’da gözaltına alınan Filistinlilerin İsrail işgal güçlerince aranan kişiler olduğunu söyledi.

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca Gazze Şeridi’nin güneyinde sınır hattını geçen Filistinli iki genci gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal ordusu sözcüsü, Gazze Şeridi sınırını geçtikleri için gözaltına alınan Filistinlilerin yanlarında silah bulunmadığını ve sorguya çekilmek üzere götürüldüklerini bildirdi.

Öte yandan, Arap kıyafetleri giymiş işgal askerleri Kudüs’ün kuzeydoğusundaki Şufat Kampı’nda dün akşam pusu kurarak Filistinli üç genci gözaltına aldı.

Filistinli hastane kaynaklarından edinilen bilgiye göre işgal güçlerinin kampa düzenlediği baskın sırasında Filistinli bir gencin de ağır yaralandığı kaydedildi.

Filistin Kızılay Derneği konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilk yardım ekiplerinin Kudüs kentinin kuzeyindeki Ra’s Hamis Mahallesi’nde 15 yaşındaki bir gence müdahale ettiğini bildirdi.

Açıklamada, işgal güçlerinin açtığı ateşle sırtından yaralanan gencin durumunun ağır olduğu ifade edildi.

İşgal güçlerinin daha sonra yaralı genç Muhammed Isam El-Kavasimi’yi hastanede ameliyata girmeden önce gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçleri Şufat Mülteci Kampı’nda pusu kurdu ve 15 yaşındaki bir genci üzerine doğrudan ateş açarak sırtından yaraladı.