Siyonist Analist: Hamas ve İslami Cihad Ciddiye Alınmalı…

İsrailli ünlü yazar ve analist Menachem; Hamas ve İslami Cihad’ın füze saldırısı tehditlerinin ciddiye alınması gerektiğini söyledi.

Yoni Ben Menachem HAMAS ve İslami Cihad’ın tehditlerinin ciddi olduğunu belirterek şunları ifade etti:

Özellikle İslami Cihad Genel Sekreteri Ziyad  En-Nehhale’nin tehditleri tıpkı Hizbullah lideri Hasan Nasrallah’ın tehditleri gibi ciddiye alınmalıdır.

En-Nehhale tehditlerinde İsrail’in kuşatmasının sona ermesi ve Filistinli esirlerin serbest bırakılması ile ilgili bir tarih belirtmemiştir.

En-Nehhale, arabulucular vasıtasıyla İsrail’e bir mesaj gönderdi. Bu mesajda, Gazze’deki Filistinli direniş gruplarının, bu bölgede koronavirüs sebebiyle Filistinlilerin hayatlarının tehlikeye düşmesi halinde Siyonist yerleşkelere füze saldırısı düzenleyeceği belirtildi.

Hamas’ın Gazze’deki lideri Yahya Sinvar da birkaç gün önce, Filistin milletinin Gazze’de nefes alamaması halinde direnişin 6 milyon israillinin nefes almasını engelleyeceğini söyledi.

Sinvar ve En-Nehhalenin açıklamalarının benzerliği bu iki örgüt arasında bir koordinasyonun varlığını göstermektedir.

Hamas yetkililerinin söylediğine göre, İsmail Heniyye ile Ziyad En-Nehhale yakın zamanda Filistin dışında bir yerde toplantı yapmıştır.’