Siyonist AIPAC Toplantısı Protestolarla Başladı

ABD’deki “İsrail yanlısı hareketin en büyük toplantısı” olarak nitelenen AIPAC’ın dün Washington’da başlayan yıllık toplantısı, 3 gün devam edecek.

Toplantıya 10 binlerce kişinin katılımı bekleniyor. ABD Kongre’sinde Cumhuriyetçi ve Demokrat kanatların da desteğini alan toplantıda bu yıl “İran” ve “İsrail’in güvenliği” konularının ele alınması bekleniyor.

GÖZAT  Tüm Dünyada İSRAİL IRKÇILIĞI HAFTASI (IAW) Organizasyonları Yapılacak

Siyonist çetebaşı Başbakanı BinyaminNetanyahu’nun telekonferans yoluyla konuşma yapacağı toplantıda, ABD’den ise Başkan Yardımcısı Mike Pence ve ABD Birleşmiş Milletler Temsilci Nikki Haley gibi isimler konuşacak. Toplantıda ayrıca çok sayıda Amerikalı Senatör ve Kongre üyesinin de konuşma yapması öngörülüyor.

GÖZAT  Wahsington'da Siyonist İsrail Protesto Edildi

Başkentte toplantının yapıldığı bina ile Beyaz Saray önünde ise protesto gösterileri vardı. AIPAC’ı ve yaptıkları faaliyetleri protesto eden yüzlerce gösterici İsrail aleyhine ve Filistin lehine sloganlar attı.

Göstericilerin açtıkları pankartlarda “Filistinliler özgür oluncaya kadar Yahudiler özgür sayılmaz”, “AIPAC’ın bize sunduğu ahlaksız İsrail’i kabul etmiyoruz”, “Filistine Özgürlük” ifadeleri yer aldı.

GÖZAT  SİYONİST NETANYAHU Avustralya'da Protesto Edildi

New Yorklu Dobik Felman, Washington’a AIPAC’ı protesto etmek için geldiğini belirterek “Biz Yahudi’yiz ve İsrail’in bir Yahudi devleti olduğunu kabul etmiyoruz. Filistin’de yaşananlar kabul edilemez. Filistin’de yaşananlar sadece uluslararası hak ihlalleri değildir, aynı zamanda Yahudi öğretileriyle de terstir” dedi.

Moriya Seen adında diğer bir protestocu ise “Ben bir Yahudiyim ve İsrail’i desteklemiyorum. Filistin’de yaşananlar kabul edilemez” diye konuştu.