Silahlı Saldırı Sonucu Filistinli Bir Çocuk Hayatını Kaybetti

Filistin’in 1948 Toprakları’nda yer alan Celculiye’de dün akşam meydana gelen silahlı saldırı sonucu bir çocuk hayatını kaybederken diğer bir çocuk da yaralandı.

Arap 48 internet sitesinde, ölen çocuğun 15 yaşında, yaralanan çocuğun ise 12 yaşında ve durumunun kritik olduğu belirtildi.

Filistin’in 1948’de işgal edilmiş bölgesi son yıllarda Filistinlilere yönelik muhtelif faili meçhul cinayetlere sahne oluyor. İşgal rejiminin güvenlik teşkilatlarının ve yargı organlarının bu olayların üzerine gitmemesi ve failleri bulup cezalandırmak için gereken çabayı göstermemesi cinayetlerin devam etmesine neden oluyor.

İşgal rejimi Müslümanların yaşadığı bölgelerde gerekli güvenliği sağlayamadığı için son dönemde, Müslümanları tedirgin eden şiddet ve cinayetler tehlikeli bir şekilde artıyor.

Filistinlilere yönelik gerçekleşen şiddet olayları ve işgal polisinin bu suçlara ortak olması nedeniyle Filistin’in birçok beldesinde her cuma günü protesto gösterisi düzenleniyor.

1948’de işgal edilmiş bölgedeki Ummu’l-Fahm sakinleri, karşı karşıya kaldıkları insanlık dışı suçları ve İsrail polisinin bölgede güvenliği sağlamamasına karşı çeşitli kentlerde protestolarını sürdürüyor. Filistinliler, bölgedeki suç olaylarının artması ve ilgili İsrail makamlarının ruhsatsız silahların yayılmasını önleme konusunda gerekli tedbirleri almamasını protesto etmek için gösteriler düzenliyor.