Siber Saldırı – 100’lerce İsrail Askerinin Bilgileri Paylaşıldı

Bir siyonist gazetesi, rejime yönelik geniş çaplı bir bilgisayar korsanlığı saldırısını ve ad, e-posta, ev adresi ve telefon numarası da dahil olmak üzere yüzlerce askerin şahsi bilgilerini içeren dosyaların ifşa edildiğini duyurdu.

Siyonist gazetesi Yedioth Ahronoth’in bildirdiğine göre, bir grup hacker rejim ordusu hakkında yüzlerce asker hakkında bilgi içeren istihbarat dosyalarını ele geçirdi.

Kendilerine “Musa’nın Asası” adını veren bir grup, ‘İsrail’ ordusuna ait taburun tüm ayrıntılarını içeren bir dosya yayınladı.

Aynı grup geçen Pazartesi günü, ‘İsrail’ Savaş Bakanı Benny Gantz’ın kişisel fotoğraflarını yayınladı ve izlendiğini belirterek tehdit etti.

Yayınlanan dosya, İsrail ordusundaki el-Fon adlı taburun tüm ayrıntılarını içeriyor. Bu tabuta ait askerlerin isimleri, e-postaları, telefon numaraları ve yüzlercesinin ev adresleri sızdırılan bu dosyada yer alıyor.

Yayımlanan dosyalardan bazıları, askeri birliklerdeki yedek askerlerin ve askeri rütbelerinin tüm özelliklerini içeriyor. Dosyaların bazılarında ayrıca bazı askerlerin askere gidememe açıklamaları da yer alıyor.

Bir dizi dosya, güvenlik kurumuna üye adayların veya askerlik hizmeti teşvik projesine katılan veya katılmakta olan askerlerin ayrıntılarını da içeriyor. İsim, numara vb. bilgilerin yanında bu dosyalar ordunun zihinsel, sosyal ve ekonomik durumu gibi hassas kişisel bilgileri içeriyor.

Bilgisayar korsanları bu bilgileri “Darknet” ve “Telegram” ortamlarında yayınladı.

Son zamanlarda, rejimin en büyük hastanelerine ait siteler siber saldırıya uğradı.