GAZZE Halkı, DİRENİŞ’in Zaferini Sokaklarda KUTLADI!

Kendiliğinden gelişen gösterilere katılan ve oldukça kalabalık oluşturan halk, saldırılarda şehit olanların evlerini özellikle de Pazar günü Siyonist işgal güçlerine bağlı özel bir birliğin sızmasından sonra çıkan çatışmada şehit olan Kassam Tugayları komutanı Nur Bereke’nin evini ziyaret ettiler.

İşgal rejimi Pazar günü Gazze’ye suikast ekibi gönderdi. Akşam Han Yunus şehrinin doğusunda sivil bir araçla sınırdan giren ve 3 km. ilerleyen işgalci birliğin direniş güçleri tarafından fark edilip müdahale etmeleriyle çatışma çıktı.

İşgal uçaklarının da devreye girmesiyle çıkan yoğun çatışmada 7 kişi şehit oldu. Suikast için gelen ekipte yer alan ve binbaşı rütbeli olan bir subay ölürken bir subay da ağır yaralandı.

Sızma ve suikast timinin başarısız operasyonundan sonra Gazze’ye yönelik işgal güçlerinin başlattığı yoğun bombardımanda iki gün içinde toplamda 14 kişi şehit olurken, 25 kişi de yaralandı.

Direniş güçlerinin güçlü hedeflere odaklı misillemelerinde ise iki işgalci hayatını kaybetti, yüzden fazlası yaralandı ve yüzlercesi evlerini terk etti.