Şeyh Raid Salah: Harem-i Şerif, Tehlike Altında

Şeyh Salah’ın Arap ve İslam dünyası liderlerine ve alimlerine hitaben yazdığı mektupta, “İsrail mahkemesinin Mescid-i Aksa’nın Yahudiler için kutsal bir yer olduğu yönünde karar vermesini size hatırlatmayı görev addettim.” ifadesini kullandı.

GÖZAT  İsrail'in Kudüs Hakkında 3 Gizli Siyonist Planı

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya tamamen egemen olmaya çalıştığına dikkati çeken Şeyh Salah, “İsrail mahkemesinin aldığı bu karar, Mescid-i Aksa’yı yok sayarak, Yahudilerin Harem-i Şerif’te olduğunu iddia ettiği Süleyman Mabedi’ni kendi nazarlarında kanunen de kanıtlamış oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

Şeyh Salah, İsrail mahkemesinin söz konusu kararla Mescid-i Aksa’nın adının ifade ettiği anlamı sahadan sildiğini, Harem-i Şerif’in isim ve varlık bakımından büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduğunu öne sürdü.

GÖZAT  Siyonist İsrail'in MESCİDİ AKSA Planları Hızlandı

İslam dünyasının önde gelen alim ve liderlerine Mescid-i Aksa için harekete geçme çağrısında bulunan Şeyh Salah, mektubunu şu sözlerle sonlandırdı:

“Bütün bunların ardından size şunları sormayı görev bilirim: Ateşli ifadeler, kınama kararları, açıklamalardan başka ne yapıyorsunuz? Kendinize gelin ve bilin ki Mescid-i Aksa bizi çağırıyor.”