İsrail’in Kudüs Hakkında 3 Gizli Siyonist Planı

İslam coğrafyasının kan gölüne dönmesinin en büyük müsebbibi olan Siyonistler, Donald Trump’ın resmen Amerika Başkanı oluşuyla birlikte iyice gözlerini kararttı. Trump’tan büyük güç alan Siyonistlerin Kudüs üzerindeki işgal planları da durmaksızın devam ediyor. Siyonist İsrail’in kısa ve orta vadede “Mescid-i Aksa’yı zamansal ve mekânsal olarak bölme ve Kudüs’ü Yahudileştirme” olarak 3 sistematik planı göze çarpıyor.

ZAMANSAL BÖLME

Kudüs’ü işgal altında tutan Siyonist İsrail’in mübarek belde üzerinde uyguladığı sistematik işgal planlarından ilki olarak “Kudüs’teki kutsal mekânımız Mescid-i Aksa’yı zamansal olarak bölme” göze çarpıyor.

Müslümanları Mescid-i Aksa’dan uzak tutma gayreti içerisinde olan Siyonist İsrail yönetimi, her geçen gün Kudüs’teki işgalin boyutlarını genişletiyor. Müslümanların ilk kıblegâhı Mescid-i Aksa ve çevresi gün içerisinde belli aralıklarda Müslümanların ziyaretine kapatılıyor. Mescid-i Aksa ve çevresinde belli zaman dilimlerinde Müslümanların bulunmasına mani olan İsrail işgal güçleri, Yahudilerin Aksa’ya yaptığı baskınlardaysa sivil işgalcilere adeta kalkan oluyor.

MEKÂNSAL BÖLME

Yine özelde Mescid-i Aksa ile ilgili olan bir sistematik plansa “Mescid-i Aksa çevresini mekânsal olarak bölme”.

Mescid-i Aksa’yı mekânsal olarak bölme planı çerçevesinde Kudüs’teki camileri yıkan Siyonist İsrail, Mescid-i Aksa’nın çevresine de sinagoglar inşa ediyor. İşgal yönetimi, Mescid-i Aksa’nın çevresini sinagoglarla doldurarak İslami kimliği yok etme amacı güderken Filistinli Müslümanların tüm haykırışlarına rağmen bu önemli konu İslam ülkelerinde bir türlü gündeme gelmiyor.

KUDÜS’Ü YAHUDİLEŞTİRME

Siyonist İsrail yönetiminin Kudüs üzerindeki sinsi planlarından bir diğeri ise Kudüs’ün nüfusunu Yahudileştirme olarak görülüyor. Kudüs’te sık sık Müslümanların evlerini yıkan İsrail, aynı zamanda Yahudilerin ikamet etmesi için işgal konutları inşa ediyor. Donald Trump’ın Amerika Başkanlığına resmen başlamasının ardından Kudüs’ü Yahudileştirme planları doğrultusunda eli daha da güçlenen İsrail, son olarak Doğu Kudüs’te 566 yeni evin inşa edileceğini açıklamıştı.

ABD ELÇİLİĞİNİN KUDÜS’E TAŞINMASI, KUDÜS’Ü YAHUDİLEŞTİRME PLANININ BİR PARÇA

Siyonist İsrail hükümeti ve Kudüs Belediyesinin her geçen gün yeni işgal birimleri kuracağını açıklaması ve Kudüs’ü Yahudileştirme çalışmalarına ağırlık vermesi “Trump’ın Amerikan elçiliğini Kudüs’e taşıma planı” doğrultusunda atılan adımların bir parçası olarak yorumlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde bu doğrultuda bir açıklamada bulunan Kudüs Belediye Başkan Yardımcısı Meir Turgeman’ın “Kudüs’te inşayı sürdüreceğiz, İsrail’in başkenti Kudüs’ü güçlendireceğiz. Donald Trump’ın başkanlığa gelmesiyle birlikte oyunun kuralları değişti” ifadeleri de söz konusu durumun en net ispatı olarak değerlendiriliyor.