Şeyh İkrime Sabri: Siyonistlerin Mescidi Aksa’da Hakkı Yok

Şeyh İkrime Sabri, Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınların Yahudilerin Mescid-i Aksa üzerindeki emellerini ortaya koyduğunu belirterek, işgalcilerin Yahudi bayramlarını Mescid-i Aksa’da yeni bir oldubitti oluşturmak için kullandıklarını ifade etti.

Şeyh İkrime Sabri, “Biz buna izin vermeyeceğiz. Çünkü onlar işgalciler ve işgal onlara Mescid-i Aksa üzerinde hiçbir hak kazandırmaz” dedi.

GÖZAT  HAMAS: Tehditlere Boyun Eğmeyiz

Mescid-i Aksa’ya verilecek her türlü zarardan işgal hükümetinin sorumlu olacağını ifade eden Şeyh İkrime Sabri, işgal hükümetinin saldırganları koruyan fanatik bir hükümet olduğunu söyledi.

Şeyh İkrime Sabri, işgal polisinin Mescid-i Aksa’nın çeşitli bölümlerine baskın düzenlemesinin benzeri görülmemiş açık bir saldırı ve Müslümanların duygularına hakaret olduğunu ifade etti.

GÖZAT  Filistinli Müslümanlara, MESCİDİ AKSA'YI DOLDURUN Çağrısı

Şeyh Nacih Bukeyrat da işgalcilerin Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı Yahudileştirme planlarına uygun hareket ettiklerini söyledi.

Bukeyrat, Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınların 1967’den bu yana var olan durumu değiştirmeyi planladığına dikkat çekti.