Filistinli Müslümanlara, MESCİDİ AKSA’YI DOLDURUN Çağrısı

Kudüs muhabiri, Cuma vaazı sırasında, El-Burak duvarına ait avludaki yerleşimci çeteler Fısıh kutlamalarını bahane ederek en yüksek ses ve müzikle ibadet edenleri rahatsız rahatsız etti.

Caminin kadın korucuları, caminin kutsallığını korumak ve işgal kuvvetlerine el koymak için el-Burak duvarı avlusunun önüne çıktı.

GÖZAT  Bir Grup Siyonist Mescidi Aksaya BASKIN YAPTI

Dün sabah saatlerinden beri El-Aksa’ya gelen binlerce kişi, kentin sokaklarında asker ve polislerin konuşlandırılmasını içeren işgal önlemleri nedeniyle eski Kudüs’ün kapısında toplandı.

Hatib Dr. İsmail Nevahida, Mescid-i Haram’ın İslam’da, büyük bir yere sahip olduğunu söyledi, bütün Arapları ve Müslümanları, sorumluluklarını yerine getirmeye ve Kudüs’ü işgalcilerden kurtarmaya ve özgürleştirmeye çağırdı.

GÖZAT  Er-Reşak: Yahudilerin Mescidi Aksa Baskınlarını Kınadı

Dr. Nevahida, işgalcilerin kutsal camiye karşı ihlaller, günlük provokasyonlar ve kışkırtmalarında devam ettiğini, Kudüs’ün coğrafi, kültürel ve dini karakterini değiştirmeye ve camileri yıkmaya çalışarak kutsal şehre karşı devam eden uygulamalarına dikkat çekti.

Ayrıca Dr. Nevahida, El-Aksa Camisi topraklarına el koyma ve yerleşim yerleri oluşturma, evleri ve kurumları yıkma, ağaçları kökünden sökme, onlarca insanı gözaltında tutma, cezaevlerine ve gözaltı merkezlerine yerleştirme politikası, Filistin şehirlerine ve köylere karşı günlük uygulamaları kınadı ve uluslararası insan hakları örgütlerini bu zulme karşı durmaya çağırdı.