ŞEHİT Ebu Cemel’in NAAŞI Teslim Edildi

İşgal yönetimi işgal altındaki Kudüs’ün doğusundaki Cebelu’l-Mukebbir beldesinden olan şehit Abdurrahman Ebu Cemel’in naaşını ailesine teslim etti.

Yerel kaynaklar işgal güçlerinin Ebu Cemel’in naaşını Beytilahim’deki Mezmuriya Kapısı’nda teslim ettiğini Kudüs’teki Eş-Şeyyah Kapısı’nda teslim etmeyi ise reddettiğini ifade etti.

Şehidin cenazesinin kaldırılması ve defin işleminin ise Doğu Savhira beldesinde El-Harezan mıntıkasında gerçekleştirileceği ifade edildi.

Verilen haberlere göre işgal yönetimi, Cebelu’l-Mukebbir beldesindeki Uz polis merkezi yakınında bıçaklama eylemi gerçekleştirmeye teşebbüs ettiği iddiasıyla şehit ettiği Abdurrahman Ebu Cemel’in cenazesini 45 gün süreyle rehin tutarak ailesine teslim etmeyi reddetmişti. İşgalciler bıçaklı eyleme kalkıştığı iddiasıyla saldırdıklarında Ebu Cemel’in ağır bir şekilde yaralanmasına sebep olmuş ve ağır yaralı bir şekilde götürmüşlerdi. Daha sonra da işgalcilerin gözetimi altında şehit olmuştu.

Siyonist işgal güçleri hâlen birçok Filistinli şehidin cesedini ellerinde tutuyor, ailelerine teslim etmeyi reddediyorlar.