Odak Noktamız İsrail’i Yok Etmek Olmalı!

13. İslami Uyanış Zirvesi’nde Filistin yanlısı Afrikalı aktivist, Allah’ın Filistin ile ilgili vaadinin kesin olduğunu ifade ederek, İslam Devrimi’ni Filistin’in kurtuluşu için yeni bir itici güç olarak nitelendirdi.

Nijerya’dan Şeyh İsmail Şuayb, video konferans yoluyla düzenlenen 13. İslami Uyanış Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, devrim ve direnişin önemini vurgulayarak, bu iki kelimeyi Allah’ın bize verdiği büyük bir armağan olarak nitelendirdi.

Bazı Arap ülkeleri ile Siyonist rejim arasındaki ilişkilerin normalleşmesi konusunda ise, “Bir grubun Filistin’i parçalama kararı alması, Amerika Birleşik Devletleri’nin ve Siyonist rejimin şeytanlığından kaynaklanıyor. Günümüzde bazı ülkeler bölgedeki Batı sömürgeciliğine evet diyerek bu parçalanmaya neden olmuştur.” açıklamasında bulundu.

Afrikalı aktivist, İslam ülkelerinin Siyonist rejimle mücadele etme hedefiyle ilgili olarak ise, “Odak noktamız Siyonist rejimin yıkılması olmalı, bundan daha azı değil ve Filistinlilerin haklarından bahsetmeyen herhangi bir çözüm de batıldır.” dedi.

Şeyh Şuayb, Suudi rejiminin Siyonist rejimine ait uçağın BAE’ye iniş yapması için Suudi hava sahasını açık bırakma hareketini kınayarak şöyle dedi:

“Bu, Siyonist rejimin tehlikesinin henüz onlar için net olmadığını gösteriyor. Diktatörlerle müzakere masasına oturmamalıyız.”

Afrikalı aktivist Şeyh Şuayb, Birleşmiş Milletler’in Siyonist rejimin suçlarındaki rolüne vurgu yaparak, “Siyonist rejim, Müslümanların ideallerini yıkmaya çalışıyor. Ancak Birleşmiş Milletler’de Siyonist rejimin politikalarının kınanmadığını görüyoruz. Bu politikaları kınamak için İslam dünyası birlik olmalı.” diye belirtti.

Filistin yanlısı Nijeryalı aktivist ABD’nin bölgedeki İranofobi planına atıfta bulunarak şu açıklamada bulundu:

“İran karşıtı bir atmosfer yaratmak isteyen Amerikalıların ve Siyonistlerin kötü niyetlerinin farkında olmalıyız. Bu doğal olarak sağduyunun doğrulayabileceği bir şey değil. Küçük düşmanlarımızı bir kenara bırakmalı, büyük ve gerçek düşmanı tanımalı ve konumlarımızdan şüphe etmemeliyiz. İran’da kazanan İslam Devrimi, Filistin halkının haklarını geri alabilmemiz için içimizde büyük bir motivasyon yarattı. Kudüs’ü kalbimizde tutacağız, Kudüs’ü unutmayacağız.”