NETANYAHU’nun Yolsuzluk Davasına Örtbas Girişimi!

Korsan İsrail Devlet Televizyonu (KAN), işgal rejimi başsavcılığından üst düzey yetkililerin işgal hükümeti hukuk müsteşarı Avichai Mandelblit’i Netanyahu’nun adının da karıştığı en tehlikeli yoksuzluk dosyasını kapatmaya çalışmakla suçladıklarını bildirdi.

Televizyon kanalı, gece konuyla ilgili yayınladığı haberde, Mandelblit’in “2000” dosyasını kapatmaya çalıştığına işaret etti.

Haberde, Netanyahu’nun söz konusu davada Yedioth Ahronoth gazetesinin sahibi Arnon Mozes ile kendi lehine yayın yapması için pazarlık yaptığı ve Israel Hayom gibi basındaki en büyük rakiplerinin ücretsiz dağıtılmalarını yasaklayan yasal düzenleme yapma sözü verdiği hatırlatıldı.

Haberde ayrıca, anlaşmanın gerçekleşmesi halinde Mozes’in yüz milyonlarca dolar kâr edeceği ve Mandelblit’in çeşitli bahanelerle dosyayı kapatmaya çalıştığı fakat Netanyahu’nun rüşvet almakla suçlanmasını sağlayabilecek kesin deliller olduğu bildirildi.

İşgal rejimi televizyonu, işgal hükümeti hukuk müsteşarının Netanyahu’nun suçlandığı ve aleyhinde güçlü delillerin bulunduğu dosyalar üzerinde yoğunlaştığını ifade etti.

Haberde, işgal rejimi başsavcısı Shai Nitzan’ın Mandelblit’in aksine Netanyahu aleyhinde en kısa zamanda iddianame hazırlanmasını tavsiye eden işgal polisinin görüşüne katıldığı kaydedildi.